Skip to content

366 Highland AveKearny, NJ 07032

Built 1964

Last Sale Date
Jul 1, 2015

Property Information

Block59
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM11

Building Details

Building Class17
Description2SFR
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,296
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,400
24%
Improvement Value:$59,600
76%
Total Assessment$78,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,350+1.3%
2024$8,242+0.8%
2023$8,178-0.0%
2022$8,182-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964