Skip to content

901 Grand Ave(Unit C0204)North Bergen, NJ 07047

Built 1933

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2020

Property Information

Block11
Lot22
QualifierC0204
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage558
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,800
56%
Improvement Value:$60,900
44%
Total Assessment$138,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,423+7.3%
2024$2,258-31.8%
2023$3,313+2.1%
2022$3,244+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1933