Skip to content

1111 51st StNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2002

Property Information

Block162
Lot104
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$137,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,407+7.3%
2024$2,243+22.8%
2023$1,826+2.1%
2022$1,788+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5316, Page 63