Property Sale
Sale
$695,000
From:
To:
Sq Ft1,953DeedBook 9707, Page 525Recorded11/2/2022
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1926
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,411 | +7.3% |
| 2024 | $10,634 | +14.0% |
| 2023 | $9,330 | +2.1% |
| 2022 | $9,137 | +0.1% |
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1926
707 79th St
Residential
1508 77th St
Residential
520 78th St
Residential
1451 76th St
Residential
8612 1st Ave
Residential