Skip to content

Liberty Av Dead EndNorth Bergen, NJ 07047

Commercial

Last Sale Price
$1,350,000
Last Sale Date
Mar 27, 1997

Property Information

Block27
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMM/ASPHALT
Dwellings1
ZoningI
Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,792,900
99%
Improvement Value:$10,000
1%
Total Assessment$1,802,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,497+7.3%
2024$29,351+177.8%
2023$10,565+2.1%
2022$10,346+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1,350,000
DeedBook 5123, Page 53