Skip to content

2000 Tonnelle AveNorth Bergen, NJ 07047

Built 1950
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2015

Property Information

Block27
Lot38.01
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
DescriptionTEMPLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,322
Acreage3.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,678,500
71%
Improvement Value:$4,800,600
29%
Total Assessment$16,479,100

Built

Year Built: 1950