Skip to content

141 76th StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 19, 2025

Property Information

Block303
Lot40.021
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class47
Description2S-AL-L
Dwellings2
ZoningC1
Sq Footage2,568
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$297,100
39%
Improvement Value:$455,600
61%
Total Assessment$752,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,150+7.3%
2024$12,254-0.3%
2023$12,291+2.1%
2022$12,037+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990