Skip to content

7318 BroadwayNorth Bergen, NJ 07047

Public Property

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Dec 17, 2003

Property Information

Block305
Lot53.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class---
DescriptionPARKING AUTH
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
13%
Improvement Value:$220,100
87%
Total Assessment$253,100

Sale
$60,000
DeedBook 7247, Page 249