Skip to content

7604 Park Ave(Unit C0401)North Bergen, NJ 07047

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2008

Property Information

Block313
Lot1
QualifierC0401
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class37
Description2BR/1BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage964
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,400
94%
Improvement Value:$11,900
6%
Total Assessment$206,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,604-22.9%
2024$4,676+137.0%
2023$1,972+2.1%
2022$1,932+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920