Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7623 Blvd EastNorth Bergen, NJ 07047
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 3, 2003
Property Information
Block313
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page83
Building Details
Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.09
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$315,000
100%
Improvement Value:$1,500
0%
Total Assessment$316,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,529 | +7.3% |
| 2024 | $5,153 | +13.6% |
| 2023 | $4,536 | +2.1% |
| 2022 | $4,442 | +0.1% |
Property History
No events match the selected filters.