Skip to content

902 80th StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1926

Last Sale Date
Apr 19, 1984

Property Information

Block378
Lot34.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page70

Building Details

Building Class47
Description2.5S-A-L
Dwellings3
ZoningR1
Sq Footage3,153
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$349,000
50%
Improvement Value:$348,900
50%
Total Assessment$697,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,192+7.3%
2024$11,362-15.9%
2023$13,515+2.1%
2022$13,235+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3410, Page 853

Property Built

Built

Year Built: 1926