Skip to content

500 80th St(Block 381 Lot 32.01)North Bergen, NJ 07047

Built 1928
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2022

Property Information

Block381
Lot32.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4S-B-A
Dwellings30
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,040,700
70%
Improvement Value:$1,332,100
30%
Total Assessment$4,372,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$89,874+7.3%
2024$83,752
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928