Skip to content

1706 Paterson Plank Rd(Block 40 Lot 3.032)North Bergen, NJ 07047

Built 2020
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2017

Property Information

Block40
Lot3.032
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,732,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,732,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$65,202+7.3%
2024$60,760+62.5%
2023$37,401+0.0%
2022$37,401
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020