Skip to content

9011 HeindelNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Jun 10, 2004

Property Information

Block419
Lot45.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page88

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$109,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,920+7.3%
2024$1,789-45.7%
2023$3,295+2.1%
2022$3,227+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 7315, Page 192