Skip to content

9028 Fulton Ave / RearNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2012

Property Information

Block421
Lot86.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$900+7.3%
2024$838-26.2%
2023$1,135+2.1%
2022$1,112+0.1%
Property History

No events match the selected filters.