Skip to content

9043 Clement StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1961

Last Sale Date
Jun 17, 2022

Property Information

Block429
Lot10.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class17
Description1S-B-S
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,990
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$291,900
50%
Improvement Value:$296,800
50%
Total Assessment$588,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,035+7.5%
2024$9,334-16.1%
2023$11,122+2.2%
2022$10,887+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961