Skip to content

8917 River Rd

North Bergen, NJ 07047

Built 2008

Last Sale Date
Sep 29, 2008

Property Information

Block440
Lot23

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$15,228+522.7%
2008$2,445+2.2%
2007$2,394+2.9%
2006$2,327+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 8618, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$995,000

From:

To:

DeedBook 7632, Page 280NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded8/4/2005

Property Sale

Sale
$395,000

From:

To:

DeedBook 6041, Page 84Recorded9/5/2002