Skip to content

N Of Pat Plk Rd(Unit HM)North Bergen, NJ 07047

Last Sale Date
Jul 16, 1985

Property Information

Block442.01
Lot6
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,077,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,077,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,815+7.3%
2024$17,534+96.4%
2023$8,926+0.0%
2022$8,926
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3462, Page 609