Skip to content

2700 Secaucus Rd(Unit HM)North Bergen, NJ 07047

Built 2024

Last Sale Date
Mar 1, 1995

Property Information

Block449
Lot3.03

Sq Footage---
Acreage3.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,169,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,169,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,366+7.3%
2024$51,595+66.7%
2023$30,948-16.7%
2022$37,143+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook 4864, Page 242