Skip to content

Railroad Ave / RearNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Dec 30, 1998

Property Information

Block461
Lot2.031
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$115,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,009+7.3%
2024$1,872+15.9%
2023$1,615+2.1%
2022$1,582+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5406, Page 28