Skip to content

5800 West Side AveNorth Bergen, NJ 07047

Class I Railroad

Last Sale Price
$3,230,000
Last Sale Date
Nov 26, 1997

Property Information

Block485
Lot3.01
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,010,000
86%
Improvement Value:$490,000
14%
Total Assessment$3,500,000

Sale
$3,230,000
DeedBook 5220, Page 342