Skip to content

3302-10 Dell AveNorth Bergen, NJ 07047

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 2024

Property Information

Block68.01
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$313,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$313,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,479-38.7%
2024$8,934+66.3%
2023$5,373+2.1%
2022$5,262+0.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$2,450,000

From:

To:

DeedBook 7077, Page 63NU CodeGovernment (15)Recorded6/27/2003

Property Sale

SaleMulti
$271,500