Skip to content

3607 Lincoln TerrNorth Bergen, NJ 07047

Built 1983

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Aug 12, 1993

Property Information

Block77
Lot34.01
QualifierC3607
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class39
Description2S-B-TW
Dwellings---
ZoningC2
Sq Footage1,520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,300
33%
Improvement Value:$305,300
67%
Total Assessment$455,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,959+7.3%
2024$7,417-23.3%
2023$9,669+2.1%
2022$9,469+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4630, Page 278

Property Built

Built

Year Built: 1983