Skip to content

747 Tenth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1988

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Jul 21, 2022

Property Information

Block101
Lot5.01
QualifierC0107
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM111

Building Details

Building Class---
Description3BR/2.5BA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,245
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,600
42%
Improvement Value:$101,000
58%
Total Assessment$175,600

Sale
$500,000

From:

To:

Sq Ft2,245DeedBook 9694, Page 663Recorded9/6/2022

Property Built

Built

Year Built: 1988