Skip to content

352 Centre AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1947

Last Sale Date
Jan 16, 2025

Property Information

Block103
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,368
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
65%
Improvement Value:$46,800
35%
Total Assessment$134,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$5,082+0.9%
2022$5,036+0.6%
2021$5,004+2.8%
2020$4,866-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1947