Skip to content

903 Castle RoadSecaucus, NJ 07094

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$5,555,000
Last Sale Date
Aug 4, 2011

Property Information

Block10
Lot4.01
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-C-I
Dwellings0
ZoningLIA
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,225,700
43%
Improvement Value:$1,646,100
57%
Total Assessment$2,871,800

Sale
$5,555,000
DeedBook 8807, Page 421

Property Built

Built

Year Built: 1978