Skip to content

762 Sixth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1910

Last Sale Date
Dec 24, 2024

Property Information

Block120
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,332
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
48%
Improvement Value:$95,300
52%
Total Assessment$183,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,251+3.2%
2024$7,025+5.5%
2023$6,660+0.9%
2022$6,598+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910