Skip to content

845 First StreetSecaucus Town, NJ

Built 1965
Industrial

Last Sale Price
$5,000,000
Last Sale Date
May 23, 2019

Property Information

Block132
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description1S-C-I
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$659,000
30%
Improvement Value:$1,569,000
70%
Total Assessment$2,228,000

Sale
$5,000,000
DeedBook 9417, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 1965