Skip to content

575 Rt 3 ESecaucus Town, NJ

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$3,000,000
Last Sale Date
May 22, 2014

Property Information

Block143
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class127
Description1S-B-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$606,300
55%
Improvement Value:$504,300
45%
Total Assessment$1,110,600

Sale
$3,000,000
DeedBook 8973, Page 914

Property Built

Built

Year Built: 1985