Skip to content

12 Mutillod LaneSecaucus Town, NJ

Built 1850

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Aug 2, 2012

Property Information

Block154
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-B-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$124,600
66%
Improvement Value:$65,300
34%
Total Assessment$189,900

Sale
$385,000
DeedBook 8865, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1850