Skip to content

168 Blue Heron DriveSecaucus, NJ 07094

Built 2004

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Jul 30, 2013

Property Information

Block159
Lot3.01
QualifierC0168

Assessment

Land Value:$60,000
61%
Improvement Value:$37,900
39%
Total Assessment$97,900

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$170,000

From:

To:

DeedBook 8924, Page 981Recorded8/7/2013

Property Sale

Sale
$97,970

From:

To:

DeedBook 7669, Page 1NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded9/17/2005

Property Built

Built

Year Built: 2004