Skip to content

302 Maple StreetSecaucus Town, NJ

Built 1958

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
May 4, 2022

Property Information

Block161
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,000
55%
Improvement Value:$70,700
45%
Total Assessment$158,700

Sale
$525,000
DeedBook 9678, Page 48

Property Built

Built

Year Built: 1958