Skip to content

14 Northend DriveSecaucus, NJ 07094

Built 1981

Last Sale Price
$194,500
Last Sale Date
May 18, 2011

Property Information

Block191
Lot13
QualifierC0014
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM19

Building Details

Building Class---
Description1BR/1BA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage725
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,700
34%
Improvement Value:$54,200
66%
Total Assessment$81,900

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$194,500

From:

To:

Sq Ft725DeedBook 8795, Page 703NU CodeEstate / executor (10)Recorded6/9/2011

Property Built

Built

Year Built: 1981