Skip to content

21 Northend DriveSecaucus, NJ 07094

Built 1981

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Feb 19, 2015

Property Information

Block191
Lot13
QualifierC0021
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM23

Building Details

Building Class---
Description2BR/1BA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,013
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,700
38%
Improvement Value:$63,800
62%
Total Assessment$102,500

Sale
$230,000

From:

To:

Sq Ft1,013DeedBook 9023, Page 926Recorded2/24/2015

Property Built

Built

Year Built: 1981