Skip to content

1625 Paterson Plank Road(Unit C0006)Secaucus, NJ 07094

Built 2009

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Mar 30, 2010

Property Information

Block191
Lot14
QualifierC0006
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/2.5BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,500
27%
Improvement Value:$147,900
73%
Total Assessment$201,400

Sale
$405,000

From:

To:

Sq Ft1,720DeedBook 8725, Page 92NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded4/9/2010

Property Built

Built

Year Built: 2009