Skip to content

9 Jacob'S Landing WaySecaucus, NJ 07094

Built 2013

Last Sale Price
$839,000
Last Sale Date
Sep 15, 2023

Property Information

Block191
Lot16
QualifierC0009
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/3.5BA
Dwellings1
ZoningLDR
Sq Footage2,800
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
9%
Improvement Value:$314,500
91%
Total Assessment$346,500

Sale
$839,000

From:

To:

Sq Ft2,800DeedBook 9791, Page 585Recorded12/16/2023

Property Sale

Sale
$650,000

From:

To:

Sq Ft2,800DeedBook 8937, Page 360NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded10/9/2013

Property Built

Built

Year Built: 2013