Skip to content

22 Jacobs Landing WaySecaucus, NJ 07094

Built 2015

Last Sale Price
$667,000
Last Sale Date
Mar 19, 2020

Property Information

Block191
Lot16
QualifierC0022
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/3.5BA
Dwellings1
ZoningLDR
Sq Footage2,800
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
9%
Improvement Value:$313,600
91%
Total Assessment$345,600

Sale
$667,000

From:

To:

Sq Ft2,800DeedBook 9514, Page 922Recorded10/16/2020

Property Sale

Sale
$591,000

From:

To:

Sq Ft2,800DeedBook 9027, Page 562NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded3/16/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015