Skip to content

1089 Farm RoadSecaucus Town, NJ

Built 1956

Last Sale Price
$686,000
Last Sale Date
Aug 7, 2024

Property Information

Block193
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,430
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,800
48%
Improvement Value:$91,500
52%
Total Assessment$175,300

Sale
$686,000

From:

To:

Sq Ft2,430DeedBook 9849, Page 608Recorded9/20/2024

Property Built

Built

Year Built: 1956