Skip to content

89 Central LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 1993

Property Information

Block215
Lot40.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,974
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,600
62%
Improvement Value:$65,600
38%
Total Assessment$171,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,756+3.2%
2024$6,545+5.5%
2023$6,204+0.9%
2022$6,146+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910