Skip to content

191 Meadow Lane Court

Secaucus, NJ 07094

Built 1989

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 22, 2020

Property Information

Block216
Lot5.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,373
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
34%
Improvement Value:$170,100
66%
Total Assessment$256,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,484+3.1%
2024$10,169+5.3%
2023$9,659+0.9%
2022$9,572+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$659,000
DeedBook 9308, Page 809

Property Sale

Sale
$659,000

From:

To:

Sq Ft2,373DeedBook 9308, Page 809Recorded5/23/2018

Property Sale

Sale
$301,000
DeedBook 4193, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 1989