Skip to content

752 Mainsail LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1986

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Jul 21, 2005

Property Information

Block21
Lot13.01
QualifierC0422
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM90

Building Details

Building Class---
Description2BR/2.5BA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,319
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,800
29%
Improvement Value:$93,100
71%
Total Assessment$131,900

Sale
$390,000
DeedBook 7643, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1986