Skip to content

749 Mainsail LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1986

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Aug 4, 2015

Property Information

Block21
Lot13.01
QualifierC0432
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM90

Building Details

Building Class---
Description2BR/2.5BA
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,319
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,800
32%
Improvement Value:$81,300
68%
Total Assessment$120,100

Sale
$345,000
DeedBook 9062, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1986