Skip to content

2431 Harmon Cove TowersSecaucus, NJ 07094

Built 1980

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 10, 2025

Property Information

Block21
Lot15
QualifierC2431
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM761

Building Details

Building Class---
DescriptionPH9
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,793
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,100
24%
Improvement Value:$132,200
76%
Total Assessment$174,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$355,000

From:

To:

Sq Ft1,793DeedBook 9223, Page 667Recorded7/31/2017

Property Built

Built

Year Built: 1980