Skip to content

43 Meadowlands ParkwaySecaucus Town, NJ

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$7,500,000
Last Sale Date
Jul 29, 2020

Property Information

Block21
Lot2.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description2S-M-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,941,000
60%
Improvement Value:$1,309,000
40%
Total Assessment$3,250,000

Sale
$7,500,000
DeedBook 9515, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 1985