Skip to content

1 Harmon PlazaSecaucus Town, NJ

Built 1976
Commercial

Last Sale Price
$34,250,000
Last Sale Date
Sep 27, 2018

Property Information

Block21
Lot2.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description10S-G-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.7

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$669,200
5%
Improvement Value:$12,939,200
95%
Total Assessment$13,608,400

Sale
$34,250,000
DeedBook 9345, Page 675

Property Built

Built

Year Built: 1976