Skip to content

27 Creekside CourtSecaucus, NJ 07094

Built 2008

Owner
---
Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Jan 28, 2026

Property Information

Block225
Lot5.01
QualifierC0027
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningLDR
Sq Footage2,369
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
20%
Improvement Value:$199,800
80%
Total Assessment$249,800

Sale
$800,000
Sq Ft2,369DeedBook 9962, Page 853Recorded2/5/2026

Property Sale

Sale
$502,500

From:

To:

Sq Ft2,369DeedBook 8719, Page 63NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded3/8/2010

Property Built

Built

Year Built: 2008