Skip to content

24 Mill Ridge RoadSecaucus Town, NJ

Built 2008

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
Aug 13, 2007

Property Information

Block225
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,400
21%
Improvement Value:$443,700
79%
Total Assessment$565,100

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$555,000
DeedBook 8360, Page 186