Skip to content

30 Millridge RoadSecaucus Town, NJ

Built 2018

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2019

Property Information

Block225
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,770
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,000
23%
Improvement Value:$416,700
77%
Total Assessment$538,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 9415, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 2018