Skip to content

125 Enterprise AvenueSecaucus Town, NJ

Built 1972
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 2009

Property Information

Block23
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description1S-C-I
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,330,900
31%
Improvement Value:$5,194,100
69%
Total Assessment$7,525,000

Sale
$1
DeedBook 8678, Page 654

Property Built

Built

Year Built: 1972