Skip to content

50 Meadowland ParkwaySecaucus Town, NJ

Built 1975
Industrial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 22, 2014

Property Information

Block52
Lot4.011
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-B-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage26.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$8,798,400
24%
Improvement Value:$27,626,000
76%
Total Assessment$36,424,400

Sale
$10
DeedBook 8993, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1975